
V sklopu trajnostnega razvoja v občini Domžale, so si udeleženci ogledali degradirano območje Ten-tena in njegove okolice ter ugotavljali kakšne načrte ima za to območje občina, kaj bi bilo smiselno, kaj realno. Udeleženci so podali svoja mnenja, kaj se jim je zdelo pomembno, kaj bi se še lahko izvedlo. Pri trajnostnem razvoju je vedno v ospredju zadostitev vseh treh stebrov: gospodarski, družbeni in okoljski. Ko dosežemo ravnovesje med vsemi stebri, dobimo razvoj, ki je trajnosten, vzdržen, medsebojno povezujoč in napreden z ohranjanjem naravnih virov.
Primer dobre prakse v občini Domžale smo si ogledali oživitev enega dela degradiranega območja med Ten-tenom in zeleno osjo Kamniške Bistrice, nov park Park Martina Krpana. Park vsebuje geomantsko zaokrožene poti, veliko kurišče s prostorom za sedenje v krogu, mlada drevesa, nadstrešnico, aktivna orodja ter toaletne prostore. Kot posebnost aktivnih orodij je vsekakor poligon Disk golfa, ki je umeščen v naravno okolje z naravnimi ovirami.
Posebnost parka je geomantična zasnova, ki s svojo bio-energijsko funkcijo blagodejno povezuje naravo in mesto. Park je zasnovan v skladu z geomantičnimi načeli upoštevanja življenjske energije za zdravje prostora in ljudi. Z aktivnim obiskom se krepi vitalni stik z Zemljo v bioritmu okolja.